Blog

  • Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Az ovulációs ciklus és a menstruációs ciklus tulajdonképpen szinonimák, a női ciklust jelölik. Mi mégis szívesebben használjuk az ovulációs ciklus kifejezést. Hogy miért? Eláruljuk!

  •  A cikluskövetés az önismeret egy új dimenziója, a női önbizalom kincsesládája - Bemutatkozik Zám-Dorgai Marianna oktatónk

    A cikluskövetés az önismeret egy új dimenziója, a női önbizalom kincsesládája - Bemutatkozik Zám-Dorgai Marianna oktatónk

    Bemutatkozik Zám-Dorgai Marianna, Creighton és FEMM Health módszerek oktatója, megoldásfókuszú coach, aki a cikluskövetés és a coacing eszközeivel szeretné testileg-lelkileg segíteni a termékenységi nehézségekkel küzdő nőket.

  • Miért ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

    Miért ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

    A cikluskövetés hasznos és egyszerű, de komoly tudományos háttér áll mögötte. Miért ajánljuk, hogy ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést? Bár a ciklusunkról, női működésünkről szóló elméleti tudás is nagyon hasznos és elengedhetetlen, de a honlapunkon csak olyan szakemberek elérhetőségét találod meg, akik egyéni kísérés során oktatnak. Hogy miért tartjuk ezt ennyire fontosnak? Összegyűjtöttünk néhány érvet!

  • Podcastra hangoló 5. - Dr. Fésüs Viktória: Háborítatlanság a nőgyógyászatban

    Podcastra hangoló 5. - Dr. Fésüs Viktória: Háborítatlanság a nőgyógyászatban

    Nov.2-i adásunk vendége Dr. Fésüs Viktória szülész-nőgyógyász, aki a FEMM orvosi továbbképzéseinek résztvevője volt, így jártas a reproduktív endokrinológiában is, valamint a Funkcionális Medicina szempontjai alapján közelít a termékenységi problémák és cikluszavarok gyógyításában. Ismeri és felismeri a cikluskövetési táblázat fontosságát, sokoldalúan és személyre szabottan törekszik kezelni a cikluszavarok hátterében meghúzódó okokat. A Budai Perinatális Központ munkatársa, szülészetben a háborítatlanság elkötelezett híve.

  • Podcastra hangoló 4.-  Schaffler Orsi: Creighton-módszer és a NaPro echnológa a meddőség gyógyításában

    Podcastra hangoló 4.- Schaffler Orsi: Creighton-módszer és a NaPro echnológa a meddőség gyógyításában

    Ma a statisztikák szerint minden 5-6. házaspár termékenységi nehézségekkel küzd. Mit tehet a pár, ha nem érkezik a kisbaba, de nem szeretnének lombikeljárásban részt venni? Október 19-i adásunkban erről a mély és sokakakt érintő kérdéskörről beszélgetünk vendégünkkel. Schaffler Orsi az első magyar Creighton-oktató, aki maga is saját érintettsége révén találkozott ezzel a cikluskövetési módszerrel, amikor termékenységi problémákat tapasztalt. Sok orvosnál megfordult, sokan mondták, hogy nem látnak eltérést, és javasolták a lombikeljárást, hogy gyermekük születhessen. Ám Orsi és férje más utat szeretett volna választani. Ekkor találkoztak a NaPro technológiával, mely a termékenységet helyreállító orvoslás (RRM) egyik protokollja.

  • Podcastra hangoló 3 - Dr. Dobó Borbálával az endometriózisról

    Podcastra hangoló 3 - Dr. Dobó Borbálával az endometriózisról

    Okt. 5-i podcast-adásunk vendége Dr Dobó Borbála, Reproductive Health Research Institute (FEMM Health Módszer mögött álló tudományos intézet) által képzett orvos, akivel az endometriózisról beszélgetünk. Adásunkból következzék egy rövid összefoglaló – a teljesség kimerítő igénye nélkül.

  • Podcastra hangoló 2. - Fogamzásszabályozás cikluskövetéssel

    Podcastra hangoló 2. - Fogamzásszabályozás cikluskövetéssel

    Podcast-beszélgetés Tornai Ildikó Billings-oktatóval Minden egészséges nő a 14.ciklusnapon ovulál? Mi a helyzet a spontán ovulációval? Hogyan használható a cikluskövetés fogamzásszabályozásra? Mit tehetünk a módszerek hatékonysága, megbízhatósága érdekében? Mi a kihívás abban, ha egy házaspár így éli a szexuális életét, és mik az ajándékai ennek az életformának? Sorozatunk szeptember 21-i adásában ezekre a kérdésekre ad szakértői, de mégis közérthető választ a Tornai Ildikó, a Billings Ovulációs Módszer nemzetközileg akkreditált oktatója, a Ciklusmentor oldal megálmodója.

  • Podcastra hangoló 1.

    Podcastra hangoló 1.

    Mi a cikluskövetés? Milyen élethelyzetű nőknek, milyen célból ajánlható? Egészségtudatosság, babatervezés vagy fogamzásszabályozás – miért adhat kulcsfontosságú információkat mindezekhez a méhnyaki nyák megfigyelése? Miben különbözik a cikluskövetés a naptármódszertől? Miért, miben lehet segítség egy jól vezetett ciklustáblázat a hozzáértő orvos kezében?
    Sorozatindító adásunkban ezekre a kérdésekre ad szakértői, de mégis közérthető választ a cikluskövetés és az arra épülő „termékenységet helyreállító orvoslás ” iránt elkötelezett szülész-nőgyógyász, Dr. Bálint Balázs.

  • Glükózhack-ek Inchaupsé Glükózforradalom c. könyve alapján

    Glükózhack-ek Inchaupsé Glükózforradalom c. könyve alapján

    Kisné Báránkó Eszter FEMM Health oktatónknak köszönhetően szeretettel ajánljuk Jessie Inchauspé 10 „glükózhack”-jének magyar fordítását, illetve a magyar nyelven is megjelent Glükózforradalom című könyvének ide idetartozó részeinek kivonatolását. A mi figyelmünket orvosaink hívták fel erre a könyvre, nagy öröm, hogy magyarul is olvasható – szeretettel ajánljuk mindenkinek!

  • Termékenységi nehézségek és az oki orvoslás újabb lehetőségei

    Termékenységi nehézségek és az oki orvoslás újabb lehetőségei

    Az oki orvoslás, a termékenységet helyreállító orvosi protokollok sok nőgyógyászati prbléműára és termékenységi nehézségre kínálnak korszerű megoldást. Dr. Kovács Zoltán nőgyógyászunk nemzetközi képzéseket sajátította el a FEMM Health és a NaPro Technológia gyógyítási protokolljait. Doktor urat kérdeztük a szakterületén alkalmazott újdonságokról, a cikluszavarok és termékenységi problémák gyógyításának újabb, külföldi képzéseken elsajátított lehetőségeiről.  Makkné Kende Adrienn Billings- és FEMM Helath oktatónk interjúját olvashatjátok.