Podcastra hangoló 4.-  Schaffler Orsi: Creighton-módszer és a NaPro echnológa a meddőség gyógyításában

Podcastra hangoló 4.- Schaffler Orsi: Creighton-módszer és a NaPro echnológa a meddőség gyógyításában

Ma a statisztikák szerint minden 5-6. házaspár termékenységi nehézségekkel küzd. Mit tehet a pár, ha nem érkezik a kisbaba, de nem szeretnének lombikeljárásban részt venni?

Október 19-i adásunkban erről a mély és sokakakt érintő kérdéskörről beszélgetünk vendégünkkel. Schaffler Orsi az első magyar Creighton-oktató, aki maga is saját érintettsége révén találkozott ezzel a cikluskövetési módszerrel, amikor termékenységi problémákat tapasztalt. Sok orvosnál megfordult, sokan mondták, hogy nem látnak eltérést, és javasolták a lombikeljárást, hogy gyermekük születhessen. Ám Orsi és férje más utat szeretett volna választani. Ekkor találkoztak a NaPro technológiával, mely a termékenységet helyreállító orvoslás (RRM) egyik protokollja. Ennek a szemléletnek az alapja, hogy a meddőséget nem egy megváltoztathatatlan diagnózisnak, egy súlyos bélyegnek tekinti. A meddőség tünet, a termékenységi nehézségek mögött olyan egészségügyi problémák állhatnak, melyek nagyon alapos és személyre szabott kivizsgálással, terápiával sok esetben helyrehozhatóak. Így a termékenység helyreállításával a várva-várt kisbaba természetes úton megfoganhat. Az alapos kivizsgálási folyamatban fontos információforrás a ciklustáblázat, melyet oktatói segítséggel tanul meg vezetni a nő, és az így születő „ciklusnapló” hasznos információkat adhat a hozzáértő orvosnak a hormonális működésről, segíthet a diagnózis felállításában és a terápia hatásának nyomon követésében.

Ma már több RRM-szemléletű orvosi képzés és protokoll létezik, bár sajnos még nem eléggé ismert irányzatok ezek a meddőséggel küzdők kezelésére, noha a rendelkezésre álló statisztikák alapján kb kétszer olyan hatékonyak. A NaPro Technológia orvosi protokollja nagyon szorosan épít a Creighton-módszerre, melynek Orsi lett az első magyarországi cikluskövetési oktatója. Azóta sok párnak segített már, hogy szülővé válhassanak. Elindította a https://www.termekenyvagy.hu/ oldalt, majd könyvet írt-szerkesztett, melyből megismerhető a termékenységet helyreállító orvoslás szemlélete. A könyv online formában is olvasható:  Schaffler Orsolya: Gyermekáldás természetesen

Orsi később a Természetes gyermekáldás projekt szakmai vezetőjeként megálmodta a https://cikluskovetes.hu/  oldalt, hogy a hazai cikluskövetési oktatókat és az erre a tudásra építő orvosokat egy ismeretterjesztő oldalon keresztül is elérhessék az érdeklődők. Azóta a projektnek köszönhetően több orvos és sok oktató képzése megtörténhetett, és egyre több platformon keresztül szeretnénk elérhetővé tenni a cikluskövetés adta tudást. Ennek részeként indult a Minden Nőnek podcastsorozat is, melynek Orsi az egyik szerkesztője.

Orsi a podcast-adásban személyes megélései és oktatói tapasztalatai alapján megosztja, milyen nehézségeken mehet keresztül a gyermekre vágyó házaspár, és milyen lehetőségeket adhat a Creighton módszer, valamint a termékenységet helyreállító orvoslás.

 

Tartsanak/tartsatok velünk kéthetente szombaton 9 órakor megjelenő adásainkban.

Minden Nőnek podcast a cikluskövetésről, nem csak cikluskövetőknek. Szakértői válaszok, beszélgetések közérthetően, a női ciklusról, termékenységtudatosságról.

** 

Az adás meghallgatható okt.19-én  9:00-tól az alábbi linkeken:

Spotify: https://open.spotify.com/show/7zAkDHz5i02ITEd8TbjZd5?si=1b095e3abf634952

YT: https://youtu.be/j5N1H7DpEb8

Kapcsolódó bejegyzések

  • Podcastra hangoló 3 - Dr. Dobó Borbálával az endometriózisról

    Podcastra hangoló 3 - Dr. Dobó Borbálával az endometriózisról

    Okt. 5-i podcast-adásunk vendége Dr Dobó Borbála, Reproductive Health Research Institute (FEMM Health Módszer mögött álló tudományos intézet) által képzett orvos, akivel az endometriózisról beszélgetünk. Adásunkból következzék egy rövid összefoglaló – a teljesség kimerítő igénye nélkül.

  • Podcastra hangoló 2. - Fogamzásszabályozás cikluskövetéssel

    Podcastra hangoló 2. - Fogamzásszabályozás cikluskövetéssel

    Podcast-beszélgetés Tornai Ildikó Billings-oktatóval Minden egészséges nő a 14.ciklusnapon ovulál? Mi a helyzet a spontán ovulációval? Hogyan használható a cikluskövetés fogamzásszabályozásra? Mit tehetünk a módszerek hatékonysága, megbízhatósága érdekében? Mi a kihívás abban, ha egy házaspár így éli a szexuális életét, és mik az ajándékai ennek az életformának? Sorozatunk szeptember 21-i adásában ezekre a kérdésekre ad szakértői, de mégis közérthető választ a Tornai Ildikó, a Billings Ovulációs Módszer nemzetközileg akkreditált oktatója, a Ciklusmentor oldal megálmodója.

  • Podcastra hangoló 1.

    Podcastra hangoló 1.

    Mi a cikluskövetés? Milyen élethelyzetű nőknek, milyen célból ajánlható? Egészségtudatosság, babatervezés vagy fogamzásszabályozás – miért adhat kulcsfontosságú információkat mindezekhez a méhnyaki nyák megfigyelése? Miben különbözik a cikluskövetés a naptármódszertől? Miért, miben lehet segítség egy jól vezetett ciklustáblázat a hozzáértő orvos kezében?
    Sorozatindító adásunkban ezekre a kérdésekre ad szakértői, de mégis közérthető választ a cikluskövetés és az arra épülő „termékenységet helyreállító orvoslás ” iránt elkötelezett szülész-nőgyógyász, Dr. Bálint Balázs.