A cikluskövetés az önismeret egy új dimenziója, a női önbizalom kincsesládája - Bemutatkozik Zám-Dorgai Marianna oktatónk

A cikluskövetés az önismeret egy új dimenziója, a női önbizalom kincsesládája - Bemutatkozik Zám-Dorgai Marianna oktatónk

Zám-Dorgai Marianna vagyok, egy huncut kislány édesanyja, akit a cikluskövetésnek és az azzal együttműködő helyreállító orvoslásnak köszönhetek.

Még házasságkötésem előtt, a Creighton Módszer felhasználójaként ismertem meg közelről a cikluskövetést, ami küldetéssé vált számomra: korábban, gyógytornászként megszületett babáknak segítettem, jelenleg pedig abban segítek, hogy a várva-várt babák természetes módon foganhassanak meg. Saját példámon keresztül is szeretnék reményt adni mind több párnak, hogy az új élet természetes megfoganása lehetséges!

A Creighton Módszert, melynek fókuszában a nehezített gyermekvállalás mögött álló problémák felfedezése (és NaPro Technológában jártas orvosokkal közreműködve annak gyógyítása) áll, 2019 óta tanítom.

A gyermekre vágyó párok támogatása mellet fontos számomra a fiatalok edukálása, ezért végeztem el 2021-ben a FEMM Health, majd 2023-ban a TeenFEMM oktató képzést. A FEMM fiatalos lendülete, modern, felhasználóbarát applikációja úgy érzem, közelebb áll a fiatalokhoz, akik a jövőnk reményei. Oktatói tapasztalataimmal s egyben megoldásfókuszú coachként, holisztikus szemléletben, szelíd és természetes módokon tudom nőtársaimat támogatni a termékenységük még jobb megértése,

önmaguk kiteljesedése, és szervezetük helyreállítása útján. Hiszem, hogy a test és lélek harmóniája elengedhetetlen az új élet megfoganásához. Mivel minden eddigi élethelyzetemben eredményesen használtam a cikluskövetést, így magabiztos támogatást tudok nyújtani az engem megkeresőknek.

A cikluskövetés az önismeret egy új dimenziója, a női önbizalom kincsesládája, és örökség, melyet továbbadhatok a kislányomnak is. Fontosnak tartom, hogy minél több fiatal lány, nő, illetve pár megismerje ezt a tudást, és még boldogabb életet élhessen.

Mariannal készült podcast-beszélgetés:

Szakemberünk elérhető az alábbi Facebook-oldalakon:

Ciklus Ritmus https://www.facebook.com/profile.php?id=100042617267895

Termékeny beszélgetés - Megoldásfókuszú beszélgetés Mariannal https://www.facebook.com/profile.php?id=61561233115715

Kapcsolódó bejegyzések

  • Miért épp a méhnyaki nyákot figyeljük?

    Miért épp a méhnyaki nyákot figyeljük?

    A méhnyaki nyák termelődése a női test csodálatos adottsága. Kulcsfontosságú a termékeny életszakaszban. A méhnyak nagyon finoman reagál a hormonális változásokra, a ciklus során bekövetkező ösztrogén- és progeszterontermelődésre. Emiatt közvetlen és nagyon pontos jelzőrendszere a hormonális működésünknek. Erről a máig tabunak számító témáról szeretnénk megosztani néhány hasznos, érdekes, tudományosan megalapozott információt. Megtudhatod, miért ez az elsődleges biomarker a modern cikluskövetési módszerekben, illetve miért ez adja a legtöbb információt az orvosnak, ha termékenységi problémával küzdesz, vagy cikluszavarod van. Illetve miért ez a legfontosabb mankó, ha épp várandósság elkerülésére alkalmaznál termékenységtudatos módszert. Emellett részletesen írunk arról is, milyen változások történnek a méhnyakban a ciklus során.

  • Podcastra hangoló 6: Intő jelek a ciklusban - Dr Kállay Csilla a FEMM Helath módszerről

    Podcastra hangoló 6: Intő jelek a ciklusban - Dr Kállay Csilla a FEMM Helath módszerről

    2024.nov. 30-i adásunkban Dr. Kállay Csilla FEMM-orvosunkkal, oktatónkkal beszélgetünk a FEMM módszerről, a cikluszavarok korai jeleiről, a termékenységi problémák prevenciójáról és a kamaszkori intő tünetekről, megfelelő kezelési lehetőségekről.

  • Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Az ovulációs ciklus és a menstruációs ciklus tulajdonképpen szinonimák, a női ciklust jelölik. Mi mégis szívesebben használjuk az ovulációs ciklus kifejezést. Hogy miért? Eláruljuk!