RRM szemléletű esetmenedzser továbbképzés

RRM szemléletű esetmenedzser továbbképzés

Máj.19-én egynapos, jelenléti továbbképzést szervezünk egészségügyi dolgozóknak Budapesten, mely a termékenységet helyreállító orvosás alapjait szeretné átadni az érdeklődőknek.

Alapvető információk az RRM szemléletű esetmenedzser képzésről:

Jelenléti képzés - Máj.19., 9:00-16:00, 1146 Budapest, Ajtósi Dürer sor 27/A

Érintett szakmacsoportoknak 19 kreditet ér: felnőtt ápolás és gondozás (1), szülészeti(11), védőnői (12), rehabilitációs és életvezetést támogató (15) szakmacsoportok

OKFŐ hivatalos listáján keresztül is elérhető a képzésünk: https://www.enkk.hu/documents/nyilvantartas/2025/min%C5%91s%C3%ADtett_SZTK-A_honlapra_0228.xlsx  

Jelentkezés máj.15-ig, a tgy.info@szeretetszolgalat.hu címen

A részvétel a Természetes Gyermekáldás projektnek köszönhetően ingyenes, szeretettel várjuk az érdeklődőket!

A képzés tartalma:

Képzésünk 3 pillérre épül:

1)A meddőség orvosi vetületei és az RRM lehetőségei

Dr. Kállay Csilla (háziorvos), Dr. Kiss-Vizer Anna (endokrinológus) , Dr.Prof. Várbíró Szabolcs (nőgyógyász-endokrinológus)

A továbbképzés hallgatói egynapos programunkon röviden megismerkedhetnek a reproduktív helyreállító orvoslás szemléletével, alapjaival, történetével és tudományos orvosi hátterével. Megismerkednek Odeblad és Brown professzor, illetve Pilar Vigil és Thomas Hilgers munkásságával a női termékenységi élettan és kórélettan területén. Az RRM (Reproductive Restorative Medicine/Reproduktív Helyreállító Orvoslás) amely a termékenységet az egészség részének tekinti, igyekszik a meddőség hátterében álló okokat a legkorszerűbb diagnosztikai módszerek segítségével feltárni, kezelni és a reproduktív egészség helyreállításával az optimális feltételeket megteremteni a spontán várandósságra, illetve esetleges további várandósságokra.

2) Az esetmenedzser szerepe, lehetőségei

Szigetvári Zsuzsa, a Budai Irgalmasrendi Kórház Keresztény Családi Centrumának koordinációs központ vezetője

A kivizsgálási és kezelési folyamat során nagy segítséget jelenthet az esetmenedzser, így a képzésen ennek a személynek a lehetséges feladatairól, szerepéről és kompetenciahatárairól is  részletesen szó lesz. Ebben Szigetvári Zsuzsa értékes tapasztalatai, a KCSC-ben működő koordinátori rendszer tanulságai segítik a hallgatóságot.

3)A meddőség pszichés vetülete

Homokiné Hollósi Cecília, pszichológus

Mivel a meddőség komoly krízis az érintettek életében, fontos komplexen közelíteni ehhez az élethelyzethez, így a mentális-pszichés segítségnyújtás fontosságát és lehetőségeit is bemutatjuk. Homokiné Hollósi Cecília, az Anna-Joachim programok egyik ötletgazdája segít a meddőséghez bio-pszicho-szocio-spirituális megközelítésen keresztül rátekinteni.

Kapcsolódó bejegyzések

  • Mi minden mozog a testemben?

    Mi minden mozog a testemben?

    Keveset beszélünk róla, de bizony a belszerveink is mozognak - igaz ez a méhre és a petefészkekre, petevezetékekre is! Ha ezek a szervek nem mobilisak, az akár a működésükre is kihathat, mely hormonális problémákkal is kapcsolatba hozható. Fekete Anna FEMM oktató, gyógytornász, viscerális manuálterapeuta szakemberünk rövid cikke egy kevéssé ismert témában.

  • Amit a menstruációról tudni érdemes

    Amit a menstruációról tudni érdemes

    Milyen az egészséges menstruáció? Miről árulkodik? Mik az elgondolkodtató tünetek? Blogunkból elolvasatod!

  • Nőnap2025

    Nőnap2025

    Nőnap kiváló alkalom, hogy beszéljünk a ciklusról, női egészségről és termékenységtudatosság fontosságáról. Ismét készülünk online CIKLUSKVÍZZEL, online és személyes előadásokkal, tanácskérési lehetőségekkel. Fókuszban idén a cikluszavar, az endometriózis, valamint a termékenységi problémák gyógyítása áll majd. Az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. Részletek, linkek a bejegyzésben.