Miért ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

Miért ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

A cikluskövetés hasznos és egyszerű, de komoly tudományos háttér áll mögötte. Miért ajánljuk, hogy ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

Íme néhány érv a teljesség igénye nélkül:

1) Mert nem elég az elméleti tudás a ciklusunkkal kapcsolatban. Minden nő és minden ciklus más és más lehet. Fontos, hogy jól értelmezzük a saját testi jeleinket, így tudjuk megfelelően felhasználni az elméleti tudást. Az oktató segít gyakorlatba ültetni az elméletet. Emiatt a konzultációk elengedhetetlen része, hogy átbeszéld az oktatóddal a te egyedi, személyes ciklusmintázatodat. Ekkor lesz gyakorlattá az elmélet, ettől leszel magabiztos.

2) Oktatóink maguk is gyakorló cikluskövetők, de személyes tapasztalatuk mellett elméleti és gyakorlati tudással, tapasztalattal rendelkeznek arról, hogy hogyan lehet jól végezni és pontosan értelmezni a megfigyeléseket. Sok-sok táblázatot láttak már, saját ciklusunk megismerése közben nagy segítséget jelent a gyakorlott tekintetük és néhány segítő-pontosító kérdésük, valamint az esetleges félreértések tisztázása.

3) A cikluskövetési módszerek rendkívül hatékonyak. De csak akkor, ha megfelelően végezzük a megfigyeléseket és helyesen alkalmazzuk az egyes módszerek szabályait. Ebben segít az oktató! 3-6 hónap egyéni kísérés szükséges ahhoz, hogy valóban gyakorlott cikluskövetővé váljon a nő. Ez idő alatt 2-4 hetente konzultálunk személyesen vagy online.

4) Attól lesz személyre szabott a tudásunk és gyakorlatban alkalmazhatóak a módszereink, ha a tanulás folyamán néhány hónapnyi megfigyelésünket átbeszélhetjük az oktatónkkal, aki válaszol az egyéni kérdésekre, segít felfedezni a ránk jellemző ciklusmintázatot. Az egyéni konzultáción az elméleti tudás ismétlése mellett napról napra haladva átbeszéljük és értelmezzük az adott ciklus minden egyes feljegyzését, történését, a konkrét megfigyeléseinket.

5) Ez egy sajátosan női téma. Sokat segíthet nőiességünk megélésében, magabiztosságunkban és egészségtudatosságunkban, ha tabusítás helyett mi nők, egymás között beszélhetünk a ciklusunkról, méghozzá tudományos alapokon, szakértők segítségével. Nagy kincs a női párbeszéd és közös tanulás kultúrája! A ciklusunk pedig nem tabu...

Ha több érvre vágysz, ebben a Minden Nőnek podcastadásban hallhatsz erről is Tornai Ildikó oktatónktól: https://www.youtube.com/watch?v=_rPhvpT67V8&t=27s

Kapcsolódó bejegyzések

  • Miért épp a méhnyaki nyákot figyeljük?

    Miért épp a méhnyaki nyákot figyeljük?

    A méhnyaki nyák termelődése a női test csodálatos adottsága. Kulcsfontosságú a termékeny életszakaszban. A méhnyak nagyon finoman reagál a hormonális változásokra, a ciklus során bekövetkező ösztrogén- és progeszterontermelődésre. Emiatt közvetlen és nagyon pontos jelzőrendszere a hormonális működésünknek. Erről a máig tabunak számító témáról szeretnénk megosztani néhány hasznos, érdekes, tudományosan megalapozott információt. Megtudhatod, miért ez az elsődleges biomarker a modern cikluskövetési módszerekben, illetve miért ez adja a legtöbb információt az orvosnak, ha termékenységi problémával küzdesz, vagy cikluszavarod van. Illetve miért ez a legfontosabb mankó, ha épp várandósság elkerülésére alkalmaznál termékenységtudatos módszert. Emellett részletesen írunk arról is, milyen változások történnek a méhnyakban a ciklus során.

  • Podcastra hangoló 6: Intő jelek a ciklusban - Dr Kállay Csilla a FEMM Helath módszerről

    Podcastra hangoló 6: Intő jelek a ciklusban - Dr Kállay Csilla a FEMM Helath módszerről

    2024.nov. 30-i adásunkban Dr. Kállay Csilla FEMM-orvosunkkal, oktatónkkal beszélgetünk a FEMM módszerről, a cikluszavarok korai jeleiről, a termékenységi problémák prevenciójáról és a kamaszkori intő tünetekről, megfelelő kezelési lehetőségekről.

  • Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Az ovulációs ciklus és a menstruációs ciklus tulajdonképpen szinonimák, a női ciklust jelölik. Mi mégis szívesebben használjuk az ovulációs ciklus kifejezést. Hogy miért? Eláruljuk!