Miért ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

Miért ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

A cikluskövetés hasznos és egyszerű, de komoly tudományos háttér áll mögötte. Miért ajánljuk, hogy ne online anyagokból, hanem oktatóval, egyéni konzultációk során tanuld a cikluskövetést?

Íme néhány érv a teljesség igénye nélkül:

1) Mert nem elég az elméleti tudás a ciklusunkkal kapcsolatban. Minden nő és minden ciklus más és más lehet. Fontos, hogy jól értelmezzük a saját testi jeleinket, így tudjuk megfelelően felhasználni az elméleti tudást. Az oktató segít gyakorlatba ültetni az elméletet. Emiatt a konzultációk elengedhetetlen része, hogy átbeszéld az oktatóddal a te egyedi, személyes ciklusmintázatodat. Ekkor lesz gyakorlattá az elmélet, ettől leszel magabiztos.

2) Oktatóink maguk is gyakorló cikluskövetők, de személyes tapasztalatuk mellett elméleti és gyakorlati tudással, tapasztalattal rendelkeznek arról, hogy hogyan lehet jól végezni és pontosan értelmezni a megfigyeléseket. Sok-sok táblázatot láttak már, saját ciklusunk megismerése közben nagy segítséget jelent a gyakorlott tekintetük és néhány segítő-pontosító kérdésük, valamint az esetleges félreértések tisztázása.

3) A cikluskövetési módszerek rendkívül hatékonyak. De csak akkor, ha megfelelően végezzük a megfigyeléseket és helyesen alkalmazzuk az egyes módszerek szabályait. Ebben segít az oktató! 3-6 hónap egyéni kísérés szükséges ahhoz, hogy valóban gyakorlott cikluskövetővé váljon a nő. Ez idő alatt 2-4 hetente konzultálunk személyesen vagy online.

4) Attól lesz személyre szabott a tudásunk és gyakorlatban alkalmazhatóak a módszereink, ha a tanulás folyamán néhány hónapnyi megfigyelésünket átbeszélhetjük az oktatónkkal, aki válaszol az egyéni kérdésekre, segít felfedezni a ránk jellemző ciklusmintázatot. Az egyéni konzultáción az elméleti tudás ismétlése mellett napról napra haladva átbeszéljük és értelmezzük az adott ciklus minden egyes feljegyzését, történését, a konkrét megfigyeléseinket.

5) Ez egy sajátosan női téma. Sokat segíthet nőiességünk megélésében, magabiztosságunkban és egészségtudatosságunkban, ha tabusítás helyett mi nők, egymás között beszélhetünk a ciklusunkról, méghozzá tudományos alapokon, szakértők segítségével. Nagy kincs a női párbeszéd és közös tanulás kultúrája! A ciklusunk pedig nem tabu...

Ha több érvre vágysz, ebben a Minden Nőnek podcastadásban hallhatsz erről is Tornai Ildikó oktatónktól: https://www.youtube.com/watch?v=_rPhvpT67V8&t=27s

Kapcsolódó bejegyzések

  • Mi minden mozog a testemben?

    Mi minden mozog a testemben?

    Keveset beszélünk róla, de bizony a belszerveink is mozognak - igaz ez a méhre és a petefészkekre, petevezetékekre is! Ha ezek a szervek nem mobilisak, az akár a működésükre is kihathat, mely hormonális problémákkal is kapcsolatba hozható. Fekete Anna FEMM oktató, gyógytornász, viscerális manuálterapeuta szakemberünk rövid cikke egy kevéssé ismert témában.

  • Amit a menstruációról tudni érdemes

    Amit a menstruációról tudni érdemes

    Milyen az egészséges menstruáció? Miről árulkodik? Mik az elgondolkodtató tünetek? Blogunkból elolvasatod!

  • Nőnap2025

    Nőnap2025

    Nőnap kiváló alkalom, hogy beszéljünk a ciklusról, női egészségről és termékenységtudatosság fontosságáról. Ismét készülünk online CIKLUSKVÍZZEL, online és személyes előadásokkal, tanácskérési lehetőségekkel. Fókuszban idén a cikluszavar, az endometriózis, valamint a termékenységi problémák gyógyítása áll majd. Az előadások ingyenesek, de regisztrációhoz kötöttek. Részletek, linkek a bejegyzésben.