Podcastra hangoló 5. - Dr. Fésüs Viktória: Háborítatlanság a nőgyógyászatban

Podcastra hangoló 5. - Dr. Fésüs Viktória: Háborítatlanság a nőgyógyászatban

Podcast-beszélgetés Dr. Fésüs Viktória szülész-nőgyógyásszal, endokrinológus szakorvos-jelölttel

Nov.2-i adásunk vendége Dr. Fésüs Viktória szülész-nőgyógyász, aki a FEMM orvosi továbbképzéseinek résztvevője volt, így jártas a reproduktív endokrinológiában is, valamint a Funkcionális Medicina szempontjai alapján közelít a termékenységi problémák és cikluszavarok gyógyításában. Ismeri és felismeri a cikluskövetési táblázat fontosságát, sokoldalúan és személyre szabottan törekszik kezelni a cikluszavarok hátterében meghúzódó okokat. A Budai Perinatális Központ munkatársa, szülészetben a háborítatlanság elkötelezett híve.

Arról egyre több szó esik, milyen fontos a szülészetben a háborítatlanság, de doktornővel készült beszélgetésben szó lesz arról is, miért lenne fontos és mit jelenthet a háborítatlanság a nőgyógyászatban? Honnan ismerhetjük fel a cikluszavart, mit tehetünk a háborítatlan, egészséges ovulációs ciklusok visszaállításáért?

Megosztja velünk, ő hogyan ismerkedett meg a FEMM Health orvosi protokolljaival, mit lát ebben kincsnek?

Ezek a nőgyógyászati és endokrinológiai, rendkívül gyakorlatias orvosi protokollok nagyon modern segítséget kínálnak a hormonális zavarok, cikluszavarok, termékenységi problémák gyógyítására, az egészséges ciklusok és a természetes fogamzás elősegítésére. A doktornő jól ismeri és alkalmazza ezeket, így személyes tapasztalatai alapján osztja meg, milyen értékes ismerettel gazdagodhatott a FEMM-képzésnek köszönhetően.

Őszintén mesél arról is, orvosként és nőként milyen „haszna” lehet a cikluskövetésnek. Hogyan segíthet a diagnosztikában? És hogyan segíthet női szerepünkkel és testünkkel való kapcsolatunkban?

Részletesen végigbeszéljük, mire következtethet a nőgyógyász a ciklustáblázat alapján:

-            a vérzés mennyisége, minősége alapján, pecsételő vérzések alapján?

-            follikuláris fázis történéseiből a nyákmintázat alapján?

-            luteális fázis hossza és minősége alapján?

Olyan diagnózisok kerülnek szóba, mint a mióma, polip, ösztrogén-dominancia, alacsony progeszteronszint, PCO, túlzott stressz, túlsúly, inzulinrezisztencia vagy a pajzsmirigy hormontermelésének zavarai.

Szó lesz róla, mikor kóros a pecsételés? Mit jelent a túl heves vagy túl enyhe vérzés kifejezés? Nyákból mi normális, mi-mikor-mennyi tekinthető kórosnak?

Fésüs doktornő megosztja azt is, tapasztalatai szerint a funkcionális medicina hogyan segíthet a nőgyógászati, termékenységi kérdésekben. Tartós gyógyulást nem hozhatnak a tüneti kezelések, így egyre nagyobb az igény a gyökérokokat feltáró és gyógyító, életmódváltással járó kezelések iránt.

Adásunk utolsó perceiben hallgatóink azt is megtudhatják, miért térnek el az általános laborértékek és a FEMM orvosi protokollok határértékei, illetve mikor érdemes a progeszteronértéket vizsgálni, mikor a legideálisabb ezt a labort elvégeztetni.

Tartsanak/tartsatok velünk kéthetente szombaton 9 órakor megjelenő adásainkban.

Minden Nőnek podcast a cikluskövetésről, nem csak cikluskövetőknek. Szakértői válaszok, beszélgetések közérthetően, a női ciklusról, termékenységtudatosságról.

Az 5. adás meghallgatható nov.2-án 9 órától az alábbi linken:

Cikluskövetés YT: https://youtu.be/gkGN7ugUZsU  

Cikluskövetés Spotify: https://open.spotify.com/show/7zAkDHz5i02ITEd8TbjZd5?si=69df005bf1cf49ac

Kapcsolódó bejegyzések

  • Miért épp a méhnyaki nyákot figyeljük?

    Miért épp a méhnyaki nyákot figyeljük?

    A méhnyaki nyák termelődése a női test csodálatos adottsága. Kulcsfontosságú a termékeny életszakaszban. A méhnyak nagyon finoman reagál a hormonális változásokra, a ciklus során bekövetkező ösztrogén- és progeszterontermelődésre. Emiatt közvetlen és nagyon pontos jelzőrendszere a hormonális működésünknek. Erről a máig tabunak számító témáról szeretnénk megosztani néhány hasznos, érdekes, tudományosan megalapozott információt. Megtudhatod, miért ez az elsődleges biomarker a modern cikluskövetési módszerekben, illetve miért ez adja a legtöbb információt az orvosnak, ha termékenységi problémával küzdesz, vagy cikluszavarod van. Illetve miért ez a legfontosabb mankó, ha épp várandósság elkerülésére alkalmaznál termékenységtudatos módszert. Emellett részletesen írunk arról is, milyen változások történnek a méhnyakban a ciklus során.

  • Podcastra hangoló 6: Intő jelek a ciklusban - Dr Kállay Csilla a FEMM Helath módszerről

    Podcastra hangoló 6: Intő jelek a ciklusban - Dr Kállay Csilla a FEMM Helath módszerről

    2024.nov. 30-i adásunkban Dr. Kállay Csilla FEMM-orvosunkkal, oktatónkkal beszélgetünk a FEMM módszerről, a cikluszavarok korai jeleiről, a termékenységi problémák prevenciójáról és a kamaszkori intő tünetekről, megfelelő kezelési lehetőségekről.

  • Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Ovulációs ciklus vagy menstruációs ciklus? Mi a különbség?

    Az ovulációs ciklus és a menstruációs ciklus tulajdonképpen szinonimák, a női ciklust jelölik. Mi mégis szívesebben használjuk az ovulációs ciklus kifejezést. Hogy miért? Eláruljuk!